Find the perfect color for your facade
Get the appČak 90 % vremena svog života provodimo u zatvorenim prostorima. Zbog toga je kvalitet vazduha u njima od presudnog značaja za našu udobnost, zdravlje i sam kvalitet života. Pored temperature vazduha i površina, vlažnosti i strujanja vazduha, na klimu unutrašnjih prostora utiču značajno i građevinski materijali.
Boravak na isuviše suvom vazduhu dehidrira sluzokožu i dovodi do osećaja suvog oka. Suva sluzokoža lak je plen za bakterije koje započinju upalne procese, nazebe ili krvarenje iz nosa. Na vlažnosti vazduha od 30 % i niže, podložniji smo infekcijama. Zbog toga su za zdravu klimu od presudong značaja optimalna vlažnost vazduha i pravilna provetrenost.
Adekvatna vlažnost vazduha u prostorijama doprinosi životnom komforu, sprečava rast plesni i
Više o ovoj temi
Baumit Klima malteri i glet mase za zatvorene prostore optimalno regulišu vlagu u zatvorenim prostorima, upijaju mirise i štetne materije.
Saznajte višeIstraživački centar Viva poredi građevinske materijale i bavi se ispitivanjem njihovog uticja na stanovnike kuće.
Saznajte višeOdeljak o Zdravom životu pun je zanimljivih tekstova o kvalitetu našeg stambenog prostora. Korisne informacije pomoći će vam da stvorite zdrav dom.
Saznajte višeSvako ima različiti osećaj prijatne temperature. Neki ljudi više vole hladnije sobe, drugi se bolje osećaju u toplom. Uprkos tome
Kao i sa ostalim materijama, vazduh se sastoji od molekula. Molekuli mogu sadržati negativni ili pozitivni jon. Što je u vazduhu više negativnih jona, on je svežiji. Vazduh obogaćen na ovaj način potpomaže oksigenaciju krvi, poboljšavajući funkcije organa i bolje sagorevanje hranljivih materija. Osećate se bolje i energičnije. Svež vazduh pomaže veću koncentraciju dobrih jona u vazduhu bez ikakvih štetnih materija. Prema tome, ne zaboravite pravilno i često provertravanje, kao i pažljiv odabir materijala za zatvorene prostore.
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Privacy Policy